Badacz-odkrywca

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
badacz - odkrywca

Badacz-odkrywca

Zajęcia badacz-odkrywca powstały z myślą o małych odkrywcach. Badanie i odkrywanie jest dla dzieci kluczem do świata oraz ważnym warunkiem, aby dziecko mogło się w nim odnaleźć. Każdy kontakt z ludźmi, przyrodą, techniką i przedmiotami jest fascynującym spotkaniem z otaczającą nas rzeczywistością.

Dzieci posiadają zdrową potrzebę odkrywania swojego otoczenia. Zajęcia badacz-odkrywca zachęcają je do tego, by z otwartością i ciekawością udawały się na wyprawy odkrywcze. Dzieci uczą się w czasie zabawy badać, rozumieć i poznawać swoje środowisko życia.

Podczas zajęć wykonywanych jest dużo eksperymentów, które wyjaśniają różne zjawiska chemiczne i fizyczne, z którymi stykamy się na co dzień. Stwarzamy dzieciom możliwości samodzielnego zdobywania wiedzy w zabawie i eksperymentach oraz wspieramy je w nabywaniu nowych doświadczeń.

Nasze niepubliczne przedszkole w Tychach organizuje zajęcia badacz-odkrywca, które spodobają się wszystkim dzieciom ciekawym świata i otwartym na nowe doświadczenia. Uczestnicy spotkań poznają ciekawostki z różnych dziedzin nauki, biorą udział w eksperymentach oraz zdobywają wiedzę poprzez zabawę. Chcemy, aby każde zajęcia były fascynującym przeżyciem i motywowały dzieci do samodzielnego zgłębiania wiedzy o świecie.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia?

Naszym celem jest stworzenie warunków do odkrywania świata poprzez osobiste doświadczenie. Nie chcemy ograniczać się do opowiadania historii, pokazywania prezentacji czy wspólnego oglądania filmów. Nasze przedszkole to placówka otwarta na różne formy aktywności, w tym zajęcia eksperymentalne. Zależy nam, aby nasi podopieczni mogli przeprowadzać proste eksperymenty i samodzielne obserwacje. Jesteśmy przekonani, że doświadczalne odkrywanie świata jest o wiele cenniejsze niż sucha teoria.

Zapewnij swojemu dziecku lepszy start!

Prowadzący zajęcia to osoby z zacięciem dydaktycznym i pasją naukową, dlatego wszystkie zajęcia prowadzone są w zrozumiały i ciekawy sposób. Stawiamy na czynnościowe nauczanie przedmiotów ścisłych z zastosowaniem metod dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym.

Czy zajęcia będą odpowiednie dla każdego dziecka?

Wszystkie zajęcia dodatkowe, organizowane w naszym przedszkolu, są starannie planowane i na bieżąco udoskonalane zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami uczestników. Naszym celem jest wykreowanie przestrzeni, w której uczestnicy będą mogli swobodnie bawić się, zaspokajając jednocześnie potrzebę poznawania otoczenia. Wszelkie zabawy badawcze są konstruowane w taki sposób, aby zachęcić dziecko do odkrywania nieznanych właściwości przedmiotów oraz poznawania nowych zjawisk.
Zależy nam, aby dzieci chętnie uczestniczyły w grach i aktywnościach, dlatego staramy się dostarczać różnorodnych przeżyć, które pozwalają rozwijać sferę poznawczą, intelektualną oraz emocjonalną.

Jakie zabawy organizujemy?

Proponowane przez nas zabawy odpowiadają założeniom wychowania przedszkolnego zawartego w nowej podstawie programowej. Wśród najczęściej realizowanych aktywności znajdują się: zabawy kolorami (poznawanie świata barw), zabawy z ruchem i cieniem, aktywności z magnesami oraz eksperymenty przyrodnicze, fizyczne czy chemiczne.