Balet

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
Balet

Balet

Zajęcia baletowe rozwijają miłość do tańca i ruchu, uczą wdzięku i gracji, a także pozwalają wyrazić dziecięce emocje. Ćwiczenia baletowe poprawiają koordynacje ruchową, pobudzają wyobraźnię, uczą wytrwałości i dyscypliny. Zabawy baletowe uwrażliwiają na piękno i estetykę ruchu. Na zajęciach dzieci doskonalą nawyk prawidłowej postawy.

Ruch i muzyka mają duże znaczenie w edukacji artystycznej dzieci. Jeżeli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój motoryczny swojej pociechy, zajęcia baletowe, organizowane przez nasze przedszkole, mogą być strzałem w dziesiątkę. Uczestnictwo w zajęciach prowadzi do poprawy kondycji fizycznej, kształtuje słuch muzycznych oraz doskonali pamięć ruchową. To doskonały sposób na zachęcenie dziecka do polubienia aktywności fizycznej i wdrożenia zdrowych nawyków.

Dlaczego warto zapisać dziecko na balet?

W trakcie zajęć dzieci lepiej poznają swoje możliwości fizyczne i mogą pracować nad konkretnymi zdolnościami motorycznymi. Niektóre choreografie baletowe są bardzo rozbudowane i wymagają wypracowania technik, w których wykorzystuje się zmysł równowagi, zwinność, skoczność czy siłę. Co za tym idzie, dziecko uczy się świadomej pracy nad ciałem, orientacji w przestrzeni czy koordynacji ruchowej. Istotnymi zaletami są także poprawa ekspresji i estetyki ruchu.

Rozwój psychospołeczny dziecka

Oczywiście, to nie jedyne zalety zajęć baletu. Bardzo duże znaczenie mają także rozwój emocjonalny i społeczny. Nasze prywatne przedszkole w Tychach oferuje zajęcia grupowe, dzięki czemu dziecko ma możliwość nawiązania znajomości z rówieśnikami. Widząc kolejne sukcesy i poprawę swoich zdolności motorycznych, wzrasta poczucie własnej wartości i chęć do wdrażania kolejnych zmian. Istotną korzyścią jest także przełamanie barier związanych z występami przed szerszą publicznością.

Balet a szkoła – korzyści dla edukacji

Warto zaznaczyć, że zajęcia baletowe w naszym przedszkolu mogą przełożyć się na sukcesy edukacyjne, ponieważ wymagają ustawicznego ćwiczenia pamięci. Tancerze baletowi to osoby zdyscyplinowane, które mają doskonałe zdolności koncentracji. Nawet jeżeli nie podejrzewasz, że Twoje dziecko zechce kontynuować karierę w przyszłości, zajęcia baletowe mogą przynieść istotne korzyści dla późniejszego procesu edukacyjnego.

Na czym polega balet dla dzieci?

Balet to bardzo wymagająca forma sztuki. Doskonale wiemy, ile wyrzeczeń wymaga dojście do profesjonalnego poziomu, dlatego staramy się łączyć naukę technik baletowych z elementami rozrywki. Staramy się znaleźć balans między nauką a rozrywką. Prowadzący zajęcia to osoba o ogromnej empatii i doskonałym przygotowaniu dydaktycznym, dlatego żadne dziecko nie odczuje, że odstaje od rówieśników.

Zajęcia prowadzi absolwentka Szkoły Baletowej.