Gimnastyka

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
gimnastyka

Gimnastyka

Zajęcia gimnastyczne w przedszkolu mają na celu w sposób  profilaktyczny eliminować wady postawy u dzieci oraz kształtować  nawyki prawidłowej postawy. Ponadto stosowanie „ciekawych” dla dziecka form ruchu, przy wykorzystaniu różnorodnych gier i zabaw zapewnia przedszkolakom  wszechstronny rozwój fizyczny.

Regularne podejmowanie aktywności fizycznej ma kluczowe znaczenie dla rozwoju przedszkolaka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, poszerzyliśmy naszą ofertę o zajęcia gimnastyczne i ruchowe, w czasie których dzieci mogą rozwijać zdolności motoryczne. Dzięki połączeniu aktywności fizycznej z zabawą budują tężyznę fizyczną, utrzymują sprawność ruchową oraz uczą się zdrowych nawyków, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Jak wygląda gimnastyka w naszym przedszkolu?

Nasze przedszkole prywatne w Tychach zatrudnia wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że zajęcia gimnastyczne są w pełni dostosowane do wieku, potrzeb oraz możliwości dzieci. Nie brakuje zabaw i gier zręcznościowych, ćwiczeń polegających na realizowaniu prostych zadań czy zabaw w rytm muzyki. Dzieci mogą wykazać się kreatywnością i ćwiczyć współpracę z rówieśnikami. Zależy nam, aby gimnastyka nie kojarzyła się z czymś nieprzyjemnym i wymagającym wysiłku. Chcemy, aby nasi wychowankowie upatrywali w sporcie przyjemności i nie mieli poczucia, że zajęcia ruchowe i aktywność fizyczna są czymś, co wykonuje się bez przyjemności.

Jakie korzyści niesie uczestnictwo w zajęciach gimnastycznych?

Współczesny świat oferuje wiele udogodnień, przez co dzieci spędzają dużo czasu przed komputerem i wykazują coraz mniejsze chęci na podejmowanie aktywności fizycznej. Dzięki zajęciom gimnastycznym w przedszkolu nabywają zdrowych nawyków i są bardziej zainteresowane aktywnościami ruchowymi. Naszym celem jest stworzenie warunków, w których każde dziecko będzie czuło się komfortowo i doceni czas spędzony na wspólnych grach i zabawach z rówieśnikami.

Zabawy i gry ruchowe w przedszkolu

Gimnastyka nie wymaga użycia profesjonalnych sprzętów. W zupełności wystarczą przedmioty, które każdy z nas ma w swoim domu. Ćwiczenia w przeciąganiu liny czy podnoszenie woreczka z grochem za pomocą stóp, mogą wydawać się proste, a niosą za sobą wiele korzyści dla młodego człowieka.

Nasze przedszkole jest otwarte na potrzeby najmłodszych oraz rodziców. Jeżeli chcieliby Państwo ćwiczyć z dzieckiem w domu, zapewnimy odpowiednie wsparcie i pomożemy w doborze aktywności, które spełniają potrzeby malucha. Zależy nam, aby ćwiczenia były personalizowane i jak najbardziej atrakcyjne dla naszych przedszkolaków.