Karate

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
karate

Karate

Zajęcia ruchowe z elementami karate to kolejna forma  kształtowania nawyku prawidłowej postawy u dzieci. Zajęcia  mają za zadanie m.in. poprawić gibkość i cechy motoryczne małych karateków.

W czasie zajęć karate, organizowanych w naszym prywatnym przedszkolu maluchy nie tylko kształtują sprawność fizyczną, ale także uczą się dyscypliny i szacunku do przeciwnika. Karate to sport, który rozwija pewność siebie i pozwala dziecku poznać techniki radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

Dlaczego warto zapisać dziecko na karate?

Karate to jedna z nielicznych dyscyplin sportowych, której celem jest nauka ważnych umiejętności życiowych. Młodzi zawodnicy poznają sposoby na radzenie sobie w sytuacjach stresowych, budują siłę i koordynację, a także uczą się utrzymać równowagę. Co więcej, karate sprzyja nawiązaniu kontaktów towarzyskich i uczy świadomego budowania relacji międzyludzkich.

W zajęciach, organizowanych przez nasze prywatne przedszkole w Tychach, uczestniczą zarówno dzieci, które kochają ruch i aktywność fizyczną, jak i maluchy, które wolą inne formy rozrywki. To sport dla każdego, który daje szansę na wykazanie się na różnych płaszczyznach. Warto również zaznaczyć, że uczestnictwo w zajęciach karate sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy oraz wagi ciała, co jest szczególnie istotne w dobie chorób cywilizacyjnych, w tym rosnącego problemy otyłości wśród dzieci i nastolatków.

Czy to sport odpowiedni dla mojego dziecka?

Karate to dyscyplina, która uczy pewności siebie i daje szansę na realne weryfikowanie postępów. Dziecko może na zajęciach obserwować swój progres, co ma bardzo duże znaczenie dla wzmacniania jego motywacji. Małe dzieci szybko się nudzą i jeżeli nie widzą efektów, mogą zniechęcić się do dalszego trenowania. W przypadku karate pierwsze efekty są widoczne w bardzo krótkim czasie. Dzieci odczuwają wzrost energii, widzą, że są w stanie wykonywać coraz bardziej wymagające pozycje.

Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby udowodnić dziecku, że jest w stanie osiągnąć wszystko, jeżeli tylko chce. Wszystko to sprawia, że dziecko doskonali się zarówno pod względem sportowym, jak i psychicznym. Takie zajęcia mogą przynieść istotne korzyści w przyszłości, dlatego warto umożliwić dziecku sprawdzenie tej formy aktywności.