Mały przyrodnik

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
mały przyrodnik

Mały przyrodnik

Zajęcia przyrodnicze mają na celu zbliżenie dziecka do przyrody oraz ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku przedszkolaków do roślin i zwierząt.

Dzieci poznając przyrodę, obcując z nią, mają możliwości przeżywania nowych doznań i wzbogacania wiedzy. Kontakt z przyrodą sprzyja także rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu dziecka, a także wpływa na rozwój uczuć estetycznych. Podczas zajęć dzieci uczą się odczuwania i podziwiania piękna przyrody.

Nasze prywatne przedszkole w Tychach organizuje zajęcia przyrodnicze, w czasie których dzieci zdobywają wiedzę na temat środowiska naturalnego i zyskują możliwość prawdziwego obcowania z przyrodą. Doskonale wiemy, że dzieci mieszkające w miastach rzadko mają możliwość obcowania z roślinami i zwierzętami. Celem zajęć jest pokazanie im piękna otaczającego nas świata i kształtowanie postawy otwartej na zdobywanie nowych doświadczeń.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia przyrodnicze?

Zajęcia mały przyrodnik oferowane przez nasze przedszkole, są starannie planowane i dostosowane do potrzeb najmłodszych. Dzieci mają możliwość poznania przyrody przez zabawę i zrozumienia mechanizmów rządzących światem roślin i zwierząt. Dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć balans między przekazem merytorycznym a dobrą zabawą. Chcemy, aby najmłodsi doświadczali przyrody i sami zadawali pytania. Dzięki uczestnictwu w zajęciach Twoje dziecko pozna odpowiedź na pytania, które mogą sprawić problem nie jednej dorosłej osobie:

  • Skąd się biorą kwiaty?
  • Dlaczego drzewa są takie wysokie?
  • Gdzie rosną ananasy?
  • Dlaczego nie widać powietrza?

Prowadzący zajęcia zachęcają dzieci do interakcji i pokazują im, że niektóre rzeczy nie są tak proste, jak się wydają. Podczas zajęć przyrodniczych staramy się także przekazywać pozytywne wartości i wyjaśniać dzieciom, czym jest tolerancja i szacunek.
Ważnym elementem naszego programu są zajęcia terenowe, w czasie których dzieci mają możliwość wykonywania drobnych prac ogrodowych oraz podziwiania zwierząt na żywo.

Czy zajęcia przyrodnicze są dla wszystkich?

Lekcje przyrodnicze w naszym przedszkolu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Zajęcia mały przyrodnik zostały skonstruowane w taki sposób, aby zainteresować zarówno przedszkolaków, którzy ujawniają zainteresowania naukowe, jak i maluchy, które preferują ruch i są nastawione na dobrą zabawę. Dzięki połączeniu gier umysłowych i ruchowych zyskujemy formę aktywności, która przypadnie do gustu każdemu dziecku.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu omówienia szczegółów.