Nauka pływania

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
Nauka pływania

Nauka pływania

przedszkole zlokalizowane jest w pobliżu basenu miejskiego

Wspaniała forma zajęć ruchowych – nauka pływania poprzez zabawę. W czasie lekcji dzieci wspaniale się bawią i nabierają odwagi w nowym środowisku.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego instruktora z długoletnim doświadczeniem w pracy z najmłodszymi. Dzięki temu masz gwarancję, że Twoja pociecha wypracuje ergonomiczne techniki pływackie i tym samym uniknie popełniania błędów, które mogą mieć negatywny wpływ na kręgosłup.

Dlaczego warto zapisać dziecko na naukę pływania?

Zajęcia w basenie są nie tylko atrakcyjną formą rozrywki dla najmłodszych, ale też przynoszą liczne korzyści zdrowotne. Pływanie to doskonałe ćwiczenie pozwalające utrzymać prawidłową masę ciała i sprawność fizyczną, a także sposób na wyregulowanie metabolizmu, zniwelowanie napięcia mięśniowego oraz zwiększenie pojemności płuc. Wszelki ruch fizyczny pomaga także w walce z zaburzeniami depresyjnymi, uwalnia endorfiny i działa stymulująco na mózg.

Jeżeli Twoje dziecko stroni od aktywności fizycznej, nauka pływania może przypaść mu do gustu. Nasze prywatne przedszkole współpracuje z najlepszymi instruktorami w Tychach, którzy doskonale znają potrzeby dzieci i potrafią dopasować schemat zajęć do ich potrzeb. W odróżnieniu od biegania czy ćwiczeń aerobowych zajęcia basenowe są zróżnicowane i atrakcyjne, dlatego najmłodsi upatrują w nich rozrywkę a nie przymusową aktywność. Pomiędzy sesjami pływania mogą oddawać się zabawie z piłką, ochlapywać wodą czy grać w wodnego berka – możliwości jest wiele, dlatego basen nigdy się nie znudzi.

Organizacja zajęć pływackich

W czasie nauki dzieci poznają różne style pływackie m.in. klasyczny, kraul i grzbietowy. Nie chcemy, aby którekolwiek dziecko czuło się gorsze, dlatego dostosowujemy tempo nauki do indywidualnych możliwości podopiecznych. Zależy nam, aby lekcje pływania odbywały się w przyjemnej atmosferze i kojarzyły się z rozrywką.

Nasze prywatne przedszkole zapewnia wszechstronną gamę zajęć. Jesteś zainteresowany zapisaniem swojego dziecka na lekcje nauki pływania lub masz pytania, serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego