Piłka nożna

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
Piłka nożna

Piłka nożna

Zajęcia z piłki nożnej prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy w ramach projektu Akademia Przedszkolaka.

Piłka nożna to świetna forma aktywności, które może przerodzić się w życiową pasję. Jeżeli chcesz zainspirować swojego malucha do uprawiania sportu i odwrócić jego uwagę od świata wirtualnego, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty zajęć z piłki nożnej. Nasze prywatne przedszkole w Tychach współpracuje z Akademią Piłki Nożnej GKS Tychy w ramach projektu Akademia Przedszkolaka.

Akademia Piłki Nożnej GKS – zobacz więcej>

Akademia Piłki Nożnej GKS

Zajęcia piłkarskie prowadzone są raz w tygodniu w godzinach pobytu dziecka w przedszkolu. Doświadczeni trenerzy, wyspecjalizowani w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, przeprowadzają treningi ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej, w czasie których dzieci rozwijają koordynację ruchową i zdolności motoryczne. Wszystkie zajęcia prowadzone są w nowoczesnym obiekcie sportowym SMS Arena Tychy.

Jaki jest cel treningów piłki nożnej?

Podstawowym celem zajęć piłkarskich jest kształtowanie zdrowych nawyków u najmłodszych. Dzieci z naszego przedszkola mają możliwość doskonalenia technik piłkarskich oraz uczą się zdrowej rywalizacji. Trenerzy dbają o to, aby zajęcia były zróżnicowane i nie opierały się wyłącznie na nauce umiejętności technicznych, takich jak prowadzenie piłki przy nodze.

Czy piłka nożna to sport ogólnorozwojowy?

Futbol to nasz sport narodowy, dlatego nic dziwnego, że większość chłopców w wieku przedszkolnym chce rozwijać swoje umiejętności boiskowe. Jeżeli Twój maluch wykazuje chęci do trenowania piłki nożnej, pozwól mu spróbować swoich sił w sporcie. W czasie lekcji zapoznawczej przekona się, czy jest to sport dla niego.

Piłka nożna może być doskonałym dopełnieniem codziennych aktywności, a także sposobem na wyrobienie dobrych nawyków. Aby zostać profesjonalnym piłkarzem, nie wystarczy mieć umiejętności techniczne — równie ważna jest samodyscyplina, obowiązkowość oraz punktualność. Uczestnictwo w treningach i wykonywanie zadań powierzonych przez trenera kształtują dobre cechy charakteru.