Religia

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
religia

Religia

dla chętnych dzieci, gratis

Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby rodziców i dzieci. Chcemy, aby nasi wychowankowie mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach wspierających ich rozwój duchowy, emocjonalny oraz fizyczny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, poszerzyliśmy naszą ofertę edukacyjną o nieobowiązkowe lekcje religii. Specyfika zajęć uzasadnia prawo do bezpłatnego nauczania, dlatego serdecznie zachęcamy do zapisów na zajęcia.

Religia w przedszkolach

Nasze niepubliczne przedszkole w Tychach jest placówką, która respektuje prawo do zapewnienia dzieciom dostępu do wychowania religijnego, a jednocześnie nie narzuca konieczności uczestnictwa w zajęciach. Chcemy, aby nasi podopieczni mieli możliwość poszerzania swoich horyzontów, poznawania nowych religii oraz zgłębiania wiedzy teologicznej. Oczywiście, wszystkie zajęcia prowadzone są w sposób dostosowany do poziomu uczestników i mają charakter merytoryczny. Dydaktycy, odpowiedzialni za organizację zajęć, to osoby posiadające gruntowne przygotowanie zarówno z zakresu religioznawstwa, jak i etyki.

Dlaczego warto zapisać dziecko na religię w przedszkolu?

Zajęcia prowadzone w naszym przedszkolu są angażujące i oparte na przekazie merytorycznym. Chcemy, aby dzieci poznawały różne perspektywy i miały możliwość podjęcia samodzielnego wyboru w zakresie wyboru wiary. W czasie zajęć realizujemy wiele aktywności opartych na dialogu, interpretowaniu materiałów graficznych czy nauce pieśni i wierszy. Dzieci są aktywnymi uczestnikami, a jednocześnie kreatorami zajęć, dlatego ćwiczenia nie są im z góry narzucone.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą i chcieliby zapisać dziecko na bezpłatne zajęcia, serdecznie zachęcamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego.