Robotyka

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
Robotyka

Robotyka

Automatyka i robotyka to specjalistyczne dziedziny nauki i techniki, które zajmują się procesami technologicznymi i przemysłowymi oraz różnymi zagadnieniami związanymi ze sterowaniem maszynami. Czy takie obszary mogą być w ogóle atrakcyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym? Oczywiście, że tak! Dzieci są ciekawe otaczającego je świata i wykazują duże zainteresowanie kwestiami, które mogą wydawać się zawiłe nawet dla dorosłych. Im wcześniej zetkną się z nauką, tym większa szansa, że w późniejszych latach zechcą pogłębić zainteresowania badawcze i będą z przyjemnością uczestniczyć w kółkach naukowych czy w zajęciach pozalekcyjnych.

Dlaczego warto zapisać przedszkolaka na robotykę?

Zajęcia z robotyki, organizowane przez nasze prywatne przedszkole w Tychach, to szansa na nabycie nowych umiejętności i zdobycie informacji, które mogą zostać wykorzystane przez dziecko w przyszłości. W czasie lekcji przedszkolaki poznają nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania informatyczne oraz kwestie związane ze sztuczną inteligencją. Zajęcia nie mają charakteru wykładów ani lekcji szkolnych. Dzieci, pod okiem instruktora, uczą się podstaw kodowania, tworzą konstrukcje z klocków Lego oraz zapoznają się z nowoczesnym oprogramowaniem. Celem zajęć jest stymulowanie dziecięcej kreatywności oraz pokazywanie, że nauka i zabawa mogą iść ze sobą w parze..

Kto powinien uczestniczyć w zajęciach robotyki?

Czas, który dzieci spędzają w przedszkolu, jest czasem magicznym i absolutnie wyjątkowym. To właśnie w tym okresie dzieci zaczynają odkrywać swoje pasje i szukać własnej niszy. Świadomi rodzice, którym zależy na wykształceniu w dzieciach pozytywnych wzorców, powinni umożliwić im uczestnictwo w zróżnicowanych zajęciach. Robotyka to dziedzina, która może być fascynująca zarówno dla małych chłopców, jak i dziewczynek. W czasie zajęć dzieci odkrywają możliwości technologiczne i przekonują się, jak wiele rzeczy zostało jeszcze nieodkrytych i co można osiągnąć dzięki stałemu pogłębianiu wiedzy.

Nasze przedszkole jest placówką, która ma spełniać potrzeby najmłodszych, inspirować i zachęcać do działania. Jesteśmy przekonani, że dzięki uczestnictwu w zajęciach wspierających innowacje i kreatywne myślenie, dziecko może lepiej zrozumieć otaczający je świat i zwiększyć swój zapał do przyswajania wiedzy.