Szermierka

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
szermierka

Szermierka

Wspaniała zabawa z podstawowymi elementami szermierki umożliwia przedszkolakom posmakowanie pięknej dyscypliny sportowej. Zajęcia prowadzone przez fachowców przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu kształtują samodzielność, empatię oraz umiejętności prospołeczne. Dzieci ćwiczą koncentrację, szybkość reakcji oraz umiejętność skupienia uwagi.

Nasze przedszkole organizuje zajęcia ogólnorozwojowe z elementami szermierki, w czasie których dzieci poznają podstawowe działania szermiercze. Wszystkie lekcje odbywają się pod okiem doświadczonego trenera i z wykorzystaniem profesjonalnego wyposażenia sprzętowego. Głównym celem zajęć jest doskonalenie podstawowych zdolności motorycznych i kształtowanie umiejętności prospołecznych.

Dlaczego warto zapisać dziecko na szermierkę?

Wszystkie zajęcia dodatkowe, oferowane przez nasze niepubliczne przedszkole w Tychach, są dostosowane do potrzeb i możliwości danej grupy wiekowej. Chcemy, aby nasi wychowankowie mieli możliwość poznawania świata i odnalezienia swojej pasji. Dokładamy wszelkich starań, aby szermierka kojarzyła się nie tylko ze sportem wymagającym samodyscypliny, ale przede wszystkim dawała dużo radości i satysfakcji. Uczestnictwo w zajęciach niesie za sobą liczne korzyści m.in.

  • naukę własnego ciała — poprawa szybkości, wytrzymałości, siły czy gibkości,
  • nabycie umiejętności koncentracji oraz zwiększenie szybkości reakcji,
  • możliwość wyrażania emocji i szansa na spożytkowanie nagromadzonej energii,
  • nauka samodyscypliny, systematyczności oraz szybkiego podejmowania decyzji,
  • kształtowanie empatii oraz umiejętności pracy w zespole.

Szermierka to sport, w którym nie liczy się wyłącznie sprawność fizyczna, ale także inteligencja emocjonalna. Wychowankowie naszego przedszkola muszą nabyć umiejętność szybkiego przystosowania się do zmiennych warunków i logicznego myślenia. Bez względu na to, czy Twoje dziecko ma usposobienie introwertyczne, czy ekstrawertyczne, szermierka może okazać się doskonałą formą aktywności. W czasie treningów dzieci uczą się kontrolować emocje i panować nad ciałem, co jest szczególnie istotne w przypadku nadpobudliwych maluchów oraz najmłodszych, którzy miewają problemy ze skupieniem uwagi.

Czy szermierka to dobry wybór?

Oferta zajęć dodatkowych w naszym przedszkolu jest bardzo bogata i dostosowana do potrzeb najmłodszych. W zajęciach szermierczych uczestniczą zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących uprawiania tego sportu, dlatego warto umożliwić dziecku sprawdzenie się w tej dziedzinie. Zatrudniani przez nas trenerzy dbają o bezpieczeństwo podopiecznych i wypełnianie założeń etykiety szermierczej. Wszystkie zajęcia odbywają się w atmosferze wzajemnego zrozumienia i szacunku.