Taniec

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
taniec

Taniec

Jeśli Twoje dziecko lubi muzykę, chętnie się przy niej rusza, skacze i wykonuje różne ćwiczenia, to zajęcia taneczne będą dla niego idealne!

Celem tych zajęć jest dobra zabawa, połączona ze wspomaganiem prawidłowego rozwoju psychicznego, fizycznego, ruchowego i emocjonalnego dzieci, już od pierwszych dni spędzonych w przedszkolu. Przedszkolaki uczą się tu prostych układów tanecznych połączonych z gimnastyką oraz zgodnej zabawy w grupie rówieśników.

Nasze niepubliczne przedszkole w Tychach organizuje fakultatywne zajęcia taneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia aktywność fizyczną, lubi spontanicznie tańczyć i tworzy własne układy choreograficzne, zajęcia z tańca będą strzałem w dziesiątkę! Nie jesteś przekonany czy to dobry wybór? Być może po pierwszych zajęciach zmienisz zdanie.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia taneczne?

Taniec to coś więcej niż ruch, gimnastyka i ćwiczenia. Bez względu na to czy dziecko jest szczególnie uzdolnione pod kątem sportowym, czy po prostu lubi sztukę i wyraża ekspresję poprzez taniec, warto zapisać je na dodatkowe zajęcia taneczne. W odróżnieniu od standardowych lekcji wychowania fizycznego, które opierają się na ćwiczeniach aerobowych, bieganiu i innych formach aktywności, które mogą być nieatrakcyjne dla malucha, taniec pozwala wyzwolić pokłady kreatywności.
Dzieci w wieku przedszkolnym są otwarte na świat, nie wstydzą się wyrażać radości i chętnie uczestniczą w artystycznych zajęciach.

Jakie korzyści niesie za sobą taniec?

Zapisując malucha na zajęcia taneczne w przedszkolu, przyczyniasz się do zwiększenia jego pewności siebie oraz wspomagasz jego prawidłowy rozwój. Głównym celem zajęć jest oczywiście dobra zabawa, niemniej właściwie przeprowadzone zajęcia dają znacznie więcej korzyści. Oprócz rozwoju fizycznego mali tancerze mogą rozwijać się psychicznie i emocjonalnie. Nauka układów tanecznych wymaga nie tylko sprawności ruchowej, ale także zdolności koncentracji. To sprawia, że dzieci mobilizują pamięć i uczą się skupiać uwagę na realizacji określonych czynności. Ta zdolność okaże się niezwykle przydatna w późniejszej latach edukacji.

Czy lekcje tańca są dla każdego?

Taniec to środek ekspresji, który nie niesie ze sobą żadnych ograniczeń. Nawet dzieci, które nie są szczególnie umuzykalnione i nie wykazują predylekcji do aktywności artystycznej mogą uczestniczyć w zajęciach i dobrze się bawić. W naszym przedszkolu stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę, uśmiech i współpracę grupową. Zależy nam, aby dzieci czuły się swobodnie i nie były skrępowane przed próbowaniem nowych rzeczy. Nauczyciele są bardzo otwarci i wspierający, dzięki czemu nasi wychowankowie chętnie uczestniczą w zajęciach i odkrywają swoje pasje.