Teatr

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
Zajęcia teatralne

Teatr

Zajęcia teatralne prowadzone są w formie zabaw twórczych. Ich celem jest zapewnienie dzieciom możliwości wszestronnego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju motorycznego, emocjonalno – społecznego oraz rozwoju mowy. Podczas zabaw dzieci uczą się świadomego wykorzystania ruchów swojego ciała, ćwiczą pamięć, prawidłową wymowę oraz rozwijają wyobraźnię. Celem zajęć teatralnych jest również pokonywanie nieśmiałości i nabywanie pewności siebie.

Zajęcia teatralne to istotny element pracy pedagogicznej naszego przedszkola. Nasi wychowankowie uwielbiają różnorodne formy aktywności i z chęcią uczestniczą w zajęciach, które dają im możliwość wyrażenia siebie i odkrywania talentów. Jako doświadczeni pedagodzy doskonale wiemy, że teatr to coś więcej niż odgrywanie wyuczonych ról. To przede wszystkim synteza sztuk, która angażuje wiele środków artystycznego wyrazu i pozwala zapoznać się z różnymi formami pracy twórczej.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia teatralne w przedszkolu?

Rodzice często zapominają, że zajęcia dodatkowe muszą być nie tylko pożyteczne pod kątem dalszego procesu edukacyjnego, ale także inspirujące i kreatywne. Dzieci w wieku przedszkolnym mają naturalną potrzebę wyrażenia ekspresji twórczej, dlatego tak chętnie uczestniczą w zajęciach, które łączą w sobie elementy muzyki, tańca, śpiewu czy rysunku. W czasie zajęć teatralnych dziecko może odkryć pasję, która będzie towarzyszyła mu przez resztę życia. W czasie odgrywania roli maluchy wcielają się w inne postaci, co pozwala im poznać różne perspektywy i określić własny kierunek rozwoju.

Czy zajęcia teatralne będą odpowiednie dla mojego dziecka?

Nie wszystkie dzieci lubią taniec, śpiew czy grę na instrumentach, dlatego nie każde znajdzie radość w zajęciach muzycznych, tanecznych czy instrumentalnych. Niewątpliwą zaletą teatru jest połączenie wielu światów i pokazanie dziecku, że sztuka niejedno ma imię. Zajęcia teatralne w naszym przedszkolu prywatnym w Tychach to okazja do zaprezentowania dziecku różnych rodzajów sztuki i przekonanie go, że warto poszukiwać aktywności dopasowanej do jego potrzeb. Nasze maluchy chętnie uczestniczą w zajęciach i czerpią radość z możliwości współpracy w grupie.

Nasza misja — teatr a praca grupowa

Misją naszego przedszkola jest wypracowanie w dzieciach naturalnej chęci do odkrywania swoich pasji i otwartej współpracy z rówieśnikami. Zależy nam, aby wychowankowie potrafili komunikować swoje potrzeby i dzielili się zadaniami z rówieśnikami. Chcemy też wypracować w nich zdolność do realizacji celów i motywować do nauki. Wiemy, jak ważne jest wyrabianie pewnych rutyn, dlatego wyznaczamy cele w postaci organizowania mini spektakli. Maluchy przygotowują się wówczas do odgrywania scenek przed rodzicami i innymi grupami, co pozwala im przezwyciężyć strach przed występami publicznymi i nabrać pewności siebie.