Zajęcia kulinarne

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne

gratis

Starszym grupom przedszkolaków proponujemy udział w cyklicznych zajęciach kulinarnych, podczas których dzieci samodzielnie przygotowują posiłki. Mali kucharze uczą się czerpać radość z przygotowywania zdrowych i smacznych posiłków.

Nasze przedszkole organizuje zajęcia kulinarne, w czasie których uczestnicy poznają zasady zdrowego odżywiania i uczą się własnoręcznego wykonywania posiłków. Głównym celem warsztatu jest rozwijanie umiejętności kulinarnych poprzez zabawę. Przedszkolaki poznają zarówno tradycyjną kuchnię polską, jak i dania orientalne czy śródziemnomorskie.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia kulinarne?

Skupiamy się nie tylko na wspólnym przyrządzaniu posiłków, ale także wyrabianiu pozytywnych nawyków higienicznych. Chcemy, aby nasi podopieczni odnaleźli radość w kosztowaniu nieznanych przysmaków i ćwiczyli nabyte umiejętności w zaciszu domowym. Uczymy się także kulturalnego zachowania przy stole oraz podstawowych zasad etykiety.

Zajęcia oferowane przez nasze niepubliczne przedszkole w Tychach są dedykowane wszystkim dzieciom, które chcą nauczyć się samodzielności i zyskać umiejętności przydatne w dorosłym życiu. Zależy nam, aby uczestnicy podejmowali świadome wybory żywieniowe i komponowali posiłki w sposób zrównoważony i zgodny z zaleceniami dietetycznymi.

Jakie metody nauczania wykorzystujemy?

Prowadzący zajęcia w przedszkolu wdrażają kilka metod, które mają na celu poszerzenie horyzontów myślowych i zachęcenie dzieci do samodzielnego przyrządzania potraw. Najchętniej praktykowaną jest metoda samodzielnych doświadczeń, która polega na stworzeniu warunków do samodzielnej pracy. Aby utrwalić nabyte umiejętności, stosujemy także metodę ćwiczeń polegającą na powtarzaniu czynności w celu ich rozwoju.

Jak wyglądają przykładowe zajęcia kulinarne w przedszkolu?

Warsztaty kulinarne mogą różnić się w zależności od placówki. W naszym przedszkolu skupiamy się na kilku sferach, spośród których najważniejszymi są: zdrowe żywienie, szybkie posiłki na każdą okazje czy owocowe desery. Chcemy pokazać dzieciom, że smaczne potrawy mogą być jednocześnie pełnowartościowe i pozbawione sztucznych dodatków. Zapisując dziecko na zajęcia kulinarne, możesz mieć pewność, że wypracujemy zdrowe nawyki.