Zajęcia plastyczne

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu Promyk
Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne są dla dzieci źródłem radości, dobrej zabawy oraz zaangażowania. Zakres technik plastycznych wykorzystywanych podczas zajęć jest bardzo bogaty.W trakcie trwania zajęć dzieci mogą doskonalić się w różnych technikach plastycznych np.: „Mokre w mokrym”, „Collage”, „Frotage”, modelowaniu na różnych podkładach, oklejaniu materiałów, stemplowaniu, mozaikowaniu, rysowaniu np.: grzebieniem, tworzeniu patchworków, ziarenkowców itp.

GŁÓWNYM CELEM TYCH ZAJĘĆ jest:

– wyzwalanie kreatywnej postawy dziecka,
– rozwijanie umiejętności plastycznych,
– kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie,
– sprzyjanie wszechstronnemu rozwojowi dziecka,
– uwrażliwianie na piękno różnorodnych zjawisk,
– aktywizowanie myślenia,
– rozwijanie refleksyjności, samodzielności i pomysłowości,
– kształtowanie własnej osobowości,
– wdrażanie do codziennego stosowania zasad estetyki w swoim otoczeniu ,
– wzmacnianie poczucia wiary we własne siły.

Dlaczego warto?

Zajęcia plastyczne to jedna z form aktywności, która wyzwala emocje, pobudza kreatywność oraz doskonali sprawność manualną u najmłodszych. Jeżeli chciałbyś, aby Twoje dziecko rozwijało się w sposób wszechstronny i harmonijny, a także zyskało okazję do poznania rówieśników i nawiązania przyjaźni, serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty naszego przedszkola.

Dla kogo przeznaczone są zajęcia plastyczne?

Zajęcia z plastyki są przeznaczone dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, które chcą rozwijać swoje pasje, poznawać nowe techniki plastyczne oraz ćwiczyć wyobraźnię. Chcemy, aby nasze niepubliczne przedszkole było miejscem, w którym każde dziecko zaspokoi wewnętrzną potrzebę tworzenia i będzie miało możliwość rozładowania napięcia. Wierzymy, że sztuka pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale też pozwala wyrazić samego siebie, zbudować poczucie własnej wartości oraz przełamać bariery społeczne.

Czego można nauczyć się w czasie naszych zajęć?

Prowadzący zajęcia to osoby o dużej wrażliwości artystycznej, empatii i doskonałych zdolnościach dydaktycznych. Przebieg zajęć jest dostosowany do potrzeb grupy. Dbamy o to, aby uczestnicy poznali wszystkie najpopularniejsze techniki plastyczne i mieli możliwość wyboru swojej drogi twórczej.

Co oferujemy Twojemu dziecku?

  • rysowanie,
  • malowanie,
  • modelowanie,
  • lepienie,
  • wycinanie.

Zachęcamy do poznawania nowych narzędzi plastycznych, zabawy kolorem i fakturą, oraz wgłębiania się w arkana różnych stylów malarskich czy architektonicznych. W trakcie zajęć doskonalimy różne techniki plastyczne, takie jak: „Mokre w mokrym”, „Collage”, „Frotage”, stemplowanie, mozaikowanie czy tworzenie patchworków i ziarenkowców.

Co zyskujesz, zapisując dziecko na nasze zajęcia?

Nasze prywatne przedszkole jest otwarte na potrzeby wszystkich dzieci. Kontakt ze sztuką od najwcześniejszych lat pomaga kształtować wrażliwość na piękno i poczucie estetyki. Ponadto uczy cierpliwości i trenuje pamięć wzrokową. Zajęcia mogą okazać się szczególnie wartościowe dla dzieci, które są niepewne siebie i mają problemy w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich. Zabawy twórcze w towarzystwie innych dzieci o podobnych zainteresowaniach mogą sprawić, że Twoja pociecha przełamie lęki społeczne i zyska motywację do pogłębiania swoich zainteresowań.

Jeżeli masz pytania, serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.